Ilott kierowcą Alfy Romeo w testach w Abu Zabi

Junior Ferrari Callum Ilott weźmie udział w testach młodych kierowców w Abu Zabi wraz z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen.

Ilott miał wziąć udział w treningu Formuły 1 na torze Nürburgring przed GP Eifel wraz z zespołem Haas, jednak mgła spowodowała anulowanie jazd. W tej samej sesji miał wziąć udział również Mick Schumacher, w którego planach była jazda bolidem Alfy Romeo.

Do niedawna kwestia awansu juniorów Ferrari, w skład których wchodzą Ilott, Schumacher, a także Robert Szwarcman, była całkowicie otwarta. Kilka tygodni temu Alfa Romeo, która mogła mieć wolne fotele dla co najmniej jednego tegorocznego kierowcy Formuły 2, potwierdziła, że Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi zostaną w zespole. Z kolei Haas poinformował, że Romain Grosjean i Kevin Magnussen zakończą współpracę z ekipą po tym sezonie, a od jakiegoś czasu spekuluje się, że jeden z wolnych foteli ma trafić do Schumachera.

Te niepotwierdzone jeszcze informacje mogą mieć więcej wspólnego z prawdą po tym, jak Alfa Romeo potwierdziła, że Ilott, który jest również potencjalnym zawodnikiem do zajęcia miejsca w Haasie, wystartuje w testach młodych kierowców w Abu Zabi w samochodzie ekipy z Hinwil.

„Nie mogę doczekać się powrotu do samochodu w Abu Zabi i jestem wdzięczny Alfie Romeo Racing ORLEN oraz Akademii Kierowców Ferrari za tę szansę. Każda okazja do jazdy samochodem Formuły 1 jest ważna: to sposób na zdobycie mojego doświadczenia, nie tylko w kokpicie, ale również podczas pracy z zespołem: inżynierowie oraz załoga są jednymi z najlepszych na świecie i jest wiele rzeczy do nauczenia się od nich, więc zamierzam to wykorzystać” – powiedział Ilott.

Z kolei Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo oraz CEO Sauber Motorsport AG, bardzo pochwalił talent i umiejętności Ilotta, ciesząc się, że dostanie szansę w Abu Zabi.

„Callum jest jednym z najlepiej zapowiadających się młodych kierowców pnących się po szczeblach kariery, co pokazały jego tegoroczne występy w F2. Miał pecha, że stracił szansę pokazania swoich umiejętności w ubiegłym miesiącu, kiedy odwołano FP1 na Nürburgringu, ale całkowicie zasługuje na występ wraz z zespołem w Abu Zabi. Jego postawa i etyka pracy wywarły na zespole bardzo pozytywne wrażenie, kiedy testował z nami w zeszłym roku, a możliwość odbycia testów z nim w Abu Zabi jest czymś, czego naprawdę nie możemy się doczekać” – stwierdził Vasseur.

Ilott zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji sezonu Formuły 2 z dorobkiem 169. punktów, tracąc 22 oczka do prowadzącego Schumachera. Do końca sezonu mistrzostw pozostały dwie rundy, które odbędą się na dwóch torach w Bahrajnie u boku Formuły 1. 

Test młodych kierowców w Abu Zabi odbędzie się 15 grudnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league