Kolejne dwa treningi dla Nissany’ego

Zespół Formuły 1 Williams zapowiedział, że kierowca testowy Roy Nissany weźmie udział jeszcze w dwóch sesjach treningowych podczas tegorocznego sezonu. Izraelczyk poprowadzi samochód FW43 w Bahrajnie oraz Abu Zabi.

Nissany dołączył do zespołu na początku roku i od tamtej pory uczestniczył w dwóch sesjach treningowych, podczas Grand Prix Hiszpanii oraz Włoch. Łącznie zatem przejedzie cztery treningi w sezonie 2020, gdy kierowca rezerwowy Williamsa Jack Aitken poprowadził samochód tylko raz, podczas weekendu Grand Prix Styrii.

Obaj wezmą udział w teście młodych kierowców w Abu Zabi, który w tym roku został skrócony do jednego dnia i jest nieobowiązkowy.

„Test w Abu Zabi to kolejna znakomita okazja, abym zżył się z samochodem” – powiedział Nissany. „W porównaniu z sesjami treningowymi, podczas testu mam dużo więcej czasu oraz kilometrów, aby zgrać ze sobą samochód i moją jazdę”.

Aitken dodał: „Oczywiście jestem zachwycony tym, że ponownie zasiądę w FW43 w Abu Zabi. Po udziale w FP1, będę chciał wykorzystać moje doświadczenie z zespołem i przejechać cenne okrążenia. Choć nie będziemy mogli dużo sprawdzić przy takim programie, zawsze można się czegoś nauczyć i jest to świetny sposób na zakończenie sezonu”.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league