Mercedes-AMG zrezygnuje z dostarczania samochodów bezpieczeństwa dla F1?

Według nieoficjalnych informacji, Mercedes-AMG zamierza zmienić warunki na jakich dostarcza samochody bezpieczeństwa na potrzeby rund Formuły 1 lub całkowicie zrezygnować z przedłużenia kontraktu. Ich miejsce miałby zająć Aston Martin.

Mercedes dostarcza samochody bezpieczeństwa oraz samochody medyczne od 1996 roku. Obecnie pierwszą z ról pełni Mercedes-AMG GT R, a drugą Mercedes-AMG C 63 S Estate. Źródła na temat możliwych zmian w tym zakresie są niejasne – mówi się, że Mercedes-AMG może zrezygnować z dostarczania obu aut, tylko samochodu bezpieczeństwa lub podzieli swój kontrakt z innym producentem.

Niezależnie od możliwego scenariusza, ich miejsce miałby zająć Aston Martin, w którym Daimler ma 20% udziałów. Brytyjska marka będzie od przyszłego sezonu wystawiać zespół fabryczny w Formule 1 i chce jak najlepiej wykorzystać wartość reklamową platformy. Za nowy samochód bezpieczeństwa mógłby posłużyć model DB11 lub DBS Superleggera, z kolei samochodem medycznym miałby zostać DBX.

Na zapytanie ze strony ŚwiatWyścigów.pl, Mercedes-AMG odmówił oficjalnego komentarza w sprawie, zasłaniając się polityką niekomentowania plotek. Zasugerowano nam jednak, że nie są one prawdziwe.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league