Stroll bez kary, zachowuje pole position do Grand Prix Turcji

Lance Stroll zachowa swój start z pole position do Grand Prix Turcji po tym, jak sędziowie zdecydowali, że zachował się poprawnie podczas okresu żółtej flagi w kwalifikacjach na Istanbul Park.

Podczas Q3 Stroll znajdował się na okrążeniu pomiarowym, które w efekcie dało mu pole position, jednak gdy dojechał do siódmego zakrętu, w tym miejscu jego zespołowy kolega z Racing Point Sergio Pérez znajdował się poza torem, na skutek czego wywieszono pojedyncza żółta flaga. Wówczas sędziowie przyznali, że będą analizować każde okrążenie, które zostało uzyskane w momencie pojawienia się żółtej flagi.

Po przeanalizowaniu wszelkich materiałów stwierdzono jednak, że Kanadyjczyk zachował się odpowiednio i odpuścił w omawianej sekcji Istanbul Park.

„Samochód 18 [Stroll] dojechał do siódmego zakrętu, gdzie wywieszona była pojedyncza żółta flaga w wyniku wyjazdu samochodu 11 [Pérez] poza tor po jej zewnętrznej stronie. Patrząc na telemetrię, samochód 18 wyraźnie puścił pedał gazu, dojechał do zakrętu, a następnie przyspieszył, kiedy ominął miejsce incydentu. Czasy sektorów tego nie pokazują, ponieważ tor bardzo szybko przesychał i każde okrążenie było szybsze od poprzedniego” – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Tym samym Stroll może być już pewny startu z pole position do jutrzejszego wyścigu o GP Turcji. Kanadyjczyk wywalczył je w deszczowych kwalifikacjach, które były przerywane z powodu trudnych warunków. Pokonał on w bezpośrednim pojedynku Maxa Verstappena, który jutro ustawi swojego Red Bulla obok niego, a z trzeciej pozycji wystartuje Pérez.

Wyścig o Grand Prix Turcji wystartuje o godzinie 11:10.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league