Williams potwierdza niezmieniony skład na sezon 2021

George Russell i Nicholas Latifi pozostaną kierowcami Williamsa na sezon 2021 Formuły 1, jak potwierdził pełniący obowiązki szefa ekipy Simon Roberts. Choć zespół ogłosił to już w lipcu, zmiana właściciela ekipy zrodziła wątpliwości co do takiego stanu rzeczy.

„Prawdopodobnie spowodowałem spore zamieszanie w ubiegłym tygodniu” – powiedział Roberts, który odmówił komentarza co do składu kierowców. „Nie chcieliśmy komentować sytuacji naszych kierowców, bo nic się nie zmieniło od czasu, gdy Claire [Williams] ogłosiła skład kilka miesięcy temu. Taki jest nasz skład na ten i kolejny sezon. Jesteśmy zadowoleni z nich i nie możemy doczekać się dalszej współpracy”.

Po tym jak jego przyszłość w zespole została poddana w wątpliwość przez media, Russell oskarżył menedżerów Sergio Péreza o sianie nieprawdziwych plotek. Meksykanin był łączony z fotelem w brytyjskiej ekipie po tym, jak rozstał się z Racing Point na rok przed końcem swojego kontraktu.

Sezon 2021 będzie dla Russella trzecim w Formule 1, z kolei Latifi to tegoroczny debiutant. Dla obu najlepsze wyniki w karierze to 11. miejsca.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league