Räikkönen i Giovinazzi pozostają w Alfie Romeo na sezon 2021

Zespół Sauber, startujący w Formule 1 pod nazwą Alfa Romeo, pozostanie przy swoim dotychczasowym składzie kierowców na kolejny sezon. Trzeci rok z rzędu zespołowy duet stanowić będą Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi.

„Bardzo się cieszę, że będziemy pracować z Kimim i Antonio przez kolejny sezon” – powiedział szef zespołu Frédéric Vasseur. „Kimi to kierowca, którego nie trzeba przedstawiać. Jego talent był dla wszystkich oczywisty od 2001 roku i nadal widzę tę pasję i motywację za każdym razem, gdy zastaję go przy pracy. Można być pewnym, że wyciśnie z samochodu 100% jego możliwości i jest prawdziwym liderem dla wszystkich dookoła”.

„Antonio dobrze zakończył ubiegły sezon i powrócił na tym samym poziomie, by dalej poprawiać się na przestrzeni 2020 roku. Na torze czy podczas narad z inżynierami, Antonio odegrał ważną rolę dla naszego zespołu i w pełni zasługuje na nowy kontrakt na sezon 2021. Jego etyka pracy, zaangażowanie wobec zespołu i zaraźliwy entuzjazm to cenny nabytek dla Alfa Romeo Racing Orlen”.

Räikkönen ustanowił w tym roku nowy rekord startów w wyścigach Grand Prix. Mistrz świata z sezonu 2007 jest jednym z najpopularniejszych kierowców w stawce i jest ceniony przez zespół za jego wyczucie samochodu i celne uwagi techniczne. Giovinazzi zadebiutował w Formule 1 wraz z Sauberem w 2017 roku i powrócił na swój pierwszy pełny sezon w 2019 roku. Włoch łączy swoje starty z obowiązkami kierowcy symulatora Ferrari.

Zespół nie ogłosił, czy będzie kontynuować współpracę z kierowcą testowym Robertem Kubicą.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze