Hülkenberg zastąpi Strolla na Nürburgringu

Nico Hülkenberg wystąpi w kwalifikacjach oraz wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Eifel, zastępując Lance’a Strolla w ekipie Racing Point po tym, jak Kanadyjczyk z powodu złego samopoczucia nie wziął udziału w trzecim treningu.

Nie wiadomo do końca jakim problemem zdrowotnym zmaga się Stroll, jednak był on na tyle poważne, że Kanadyjczyk nie wziął udziału w trzeciej sesji treningowej na Nürburgringu. Na mniej niż godzinę przed kwalifikacjami Racing Point potwierdził, że Stroll nie wystartuje w GP Eifel, a jego miejsce na tę rundę zajmie Hülkenberg.

„Lance nie czuł się dziś rano w 100% dobrze i zespół podjął decyzję o tym, by nie uczestniczył w pozostałej części weekendu” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „Nico, który wcześniej zastępował Sergio Pereza na Silverstone, jest już zaznajomiony z samochodem i zespołem, przebywał na szczęście w nieodległej Kolonii”.

Niemiecki kierowca udzielił już swoich usług podczas dwóch wyścigów F1 na Silverstone, gdzie zastąpił Sergio Péreza, u którego wykryto koronawirusa. Po zwalczeniu COVID-19, Pérez powrócił do regularnych startów. Tym razem Hülkenberg zastąpi Strolla i będzie ścigać się na Nürburgringu u boku Péreza – duet ten już w przeszłości startował w ramach jednego zespołu Force India w latach 2014-2016.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Racing Point

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league