Schumacher, Ilott i Szwarcman pojadą w treningu F1

Tak jak się tego można było spodziewać, juniorzy Ferrari wezmą udział w pierwszych treningach Formuły 1. Mick Schumacher i Calum Illot pojadą w pierwszym treningu przed Grand Prix Niemiec, a Robert Shwartzman w pierwszym treningu przed Grand Prix Abu Zabi.

Schumacher poprowadzi Alfę Romeo Antonio Giovinazziego, a Ilott samochód zespołu Haas Romaina Grosjeana, a w Abu Zabi Szwarcman poprowadzi Alfę. Zanim cała trójka pojawi się na torze, 30 września odbędą prywatny test na torze Fiorano, gdzie poprowadzą Ferrari SF71H z 2018 roku.

„To prawdziwy zaszczyt, że mogę po raz pierwszy wziąć udział w pierwszym treningu, zwłaszcza jeżeli mogę to zrobić z zespołem Haas F1 Team. To niesamowite mieć taką szansę na torze, który jest jednym z moich ulubionych – w 2015 roku to właśnie tam zdobyłem swoje pierwsze podium w mojej karierze. Nürburgring wiele dla mnie znaczy i jest to tor z prawdziwym dziedzictwem, więc świetnie, że będę miał tam swój pierwszy występ w Formule 1. Podziękowania dla całego zespołu Haas F1 i Akademii Młodych Kierowców Ferrari za danie mi tak wspaniałej okazji. To powinna być fajna zabawa i ekscytująca sprawa. Planuję jak najlepiej to wykorzystać; zdecydowanie nie mogę się doczekać” – powiedział kierowca UNI-Virtuosi Racing Callum Ilott.

Na torze w Niemczech pojawi się również Mick Schumacher, który już od dłuższego czas był przymierzany do wzięcia udziału w treningu Formuły 1: „Cieszę się, że mam szansę na udział w pierwszym treningu. Fakt, że mój pierwszy udział w weekendzie Formuły 1 będzie mieć miejsce przed moją domową publicznością na torze Nürburgring czyni ten moment jeszcze bardziej wyjątkowym. Chciałbym podziękować Alfie Romeo i Akademii Młodych Kierowców Ferrari za umożliwienie mi ponownego posmakowania Formuły 1 półtora roku po naszej wspólnej jeździe próbnej w Bahrajnie. Przez następne dziesięć dni mam się dobrze przygotowywać, aby móc jak najlepiej wykonać pracę dla zespołu i zdobyć cenne dane na weekend”.

Szwarcman dodał: „Bardzo się cieszę, że poprowadzę jutro samochód F1. Marzyłem o tym od dziecka. Wielkie podziękowania dla Ferrari za spełnienie tego marzenia i danie mi niesamowitej okazji. Chciałbym, żeby mój tata mógł to zobaczyć”.

Źródło: haasf1team.comsauber-group.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze