Wszystkie zespoły podpisały porozumienie Concorde, pozostaną w F1 do 2025 roku

Władze Formuły 1 ogłosiły, że wszystkie dziesięć obecnych zespołów przystąpiło do nowego porozumienia Concorde, regulującego zasady komercyjne na lata 2021-2025.

„Porozumienie to, wraz z nowymi przepisami, gwarantuje długoterminową przyszłość Formuły 1” – czytamy w oświadczeniu Liberty Media. „Zmniejszy dysproporcje finansowe pomiędzy zespołami, zapewni bardziej sprawiedliwe pole rywalizacji i uczyni ściganie bardziej wyrównanym, czego chcą nasi fani. Bardziej wyrównana rywalizacja przyciągnie nowych fanów, na czym zyskają wszystkie ekipy i co przyczyni się do dalszego wzrostu Formuły 1”.

McLaren, Ferrari i Williams jako pierwsze przystąpiły do porozumienia we wtorek, a pozostałe siedem ekip przystało na nowe warunki w środę rano, zobowiązując się na pozostanie w sporcie na kolejne pięć lat.

Jedną z najważniejszych zmian względem wygasającego w tym roku porozumienia komercyjnego, jest uproszczona tabela podziału zysków, która zmniejsza nacisk na wyniki uzyskiwane w ostatnich latach. Celem Liberty Media jest zagwarantowanie rentowności i wzrostu wartości zespołów, do czego przyczyni się również wprowadzony w sezonie 2021 limit wydatków.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league