Ferrari i Williams również podpisali porozumienie Concorde

Ferrari i Williams to kolejne zespoły Formuły 1, które publicznie ogłosiły podpisanie nowej umowy Concorde, regulującej aspekty sportu do 2025 roku.

Ferrari jest jedyną ekipą w stawce, która startuje w Formule 1 od początku jej istnienia, czyli od 1950 roku. Władze tej ekipy już wcześniej zapowiadali złożenie podpisu, a teraz fakt ten został oficjalnie potwierdzony.

„Cieszymy się, że ponownie podpisaliśmy umowę zwaną porozumieniem Concorde, która będzie regulować Formułę 1 przez następne 5 lat” – powiedział dyrektor generalny Ferrari, Louis Camilleri.

„To ważny krok w kierunku zapewnienia stabilności i rozwoju sportu. Jesteśmy przekonani, że współpraca z FIA i Liberty Media może uczynić Formułę 1 jeszcze bardziej atrakcyjną i spektakularną, zachowując jednocześnie jej status jako ostatecznego wyzwania technologicznego. Wyścigi są wpisane w DNA Ferrari i nie jest przypadkiem, że Scuderia jest jedynym zespołem, który brał udział w każdej edycji Mistrzostw Świata Formuły 1, stając się integralną i istotną częścią jej sukcesu zarówno dzisiaj, jak i w przeszłości, a przede wszystkim w przyszłości”.

CEO Formuły 1 Chase Carey dodał: „Scuderia Ferrari i Formuła 1 idą ramię w ramię od 1950 roku i cieszymy się, że ta relacja będzie trwać przez długi czas, ponieważ jest ona częścią samego DNA tego sportu. Na drodze, która doprowadziła do zdefiniowania nowego porozumienia Concorde, byliśmy w stanie docenić konstruktywną rolę Ferrari, która zawsze miała na celu uczynienie królowej motorsportu silniejszą, sprawiedliwszą i bardziej zrównoważoną”.

„Teraz obie strony są gotowe do współpracy, aby zapewnić, że Formuła 1 będzie jeszcze bardziej spektakularna i atrakcyjna dla setek milionów fanów z całego świata, którzy kochają ten sport”.

Kilka godzin przed ogłoszeniem Ferrari, potwierdzenie złożenia podpisu na nowej umowie Concorde opublikował również zespół McLaren. Dzięki temu dwie najstarsze stajnie w Formule 1 pozostaną w sporcie.

Źródło: ferrari.com

Williams również zostaje w Formule 1

Zespół Williams został trzecim zespołem, który potwierdził pozostanie w Formule 1 co najmniej do 2025 roku dzięki podpisaniu porozumienia Concorde, które reguluje aspekty sportu.

Zastępca szefa zespołu, Claire Williams, wierzy, że nowa umowa handlowa pozwoli na bardziej atrakcyjne wyścigi dzięki nowej platformie przepisów.

„Nowa umowa Concorde stanowi duży krok naprzód, zarówno dla Formuły 1, jak i Williamsa. Jako jeden z najdłużej operujących zespołów tego sportu, cieszymy się, że wyznaczono przyszły kierunek Formuły 1 na następną erę wyścigów” – powiedziała Williams.

„Spodziewamy się, wspólnie z Liberty Media, że ta następna era będzie charakteryzować się zaciętymi i bardziej ekscytującymi wyścigami dzięki nowej platformie przepisów, która obejmuje bardziej sprawiedliwą dystrybucję przychodów i pierwszy w historii limit wydatków dla naszego sportu. Porozumienie jest kamieniem milowym w rozwoju Formuły 1, a także stanowi znaczącą okazję dla Williamsa, aby kontynuować naszą drogę z powrotem na przód stawki”.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league