Robert Kubica w kolejnym treningu F1

Kierowca rezerwowy zespołu Alfy Romeo Robert Kubica trzeci raz w tym sezonie weźmie udział w sesji treningowej weekendu Formuły 1. Polak wyjedzie na tor Silverstone w piątek przed Grand Prix 70-lecia.

„Cieszę się, że powrócę za kierownicę w tak intensywnej początkowej fazie sezonu” – powiedział Kubica. „Jazda samochodem F1 zawsze jest czymś wyjątkowym, a jeszcze bardziej w takim miejscu jak Silverstone. Ten tor ma bogatą historię i jest sprawdzianem zarówno dla kierowcy jak i maszyny. To jedno z najwspanialszych miejsc w sporcie motorowym i jazda tam, nawet bez fanów, dodaje energii. Moim głównym celem pozostaje jednak pomoc ekipie w rozwoju samochodu”.

Kubica będzie zastępować w pierwszym piątkowym treningu Antonio Giovinazziego. Polak uczestniczył już w treningach przed Grand Prix Styrii oraz Węgier. Z dotychczasowej pracy Kubicy jest zadowolony szef Saubera Frédéric Vasseur: „Cieszę się, że Robert powróci za kierownicę w ten weekend. Jego sugestie były najwyższej jakości, a jego praca jest bardzo wartościowa dla zespołu, zarówno gdy jest w samochodzie jak i podczas narad z inżynierami. Robert zna Silverstone na wylot i jestem pewien, że pomoże nam wykonać krok do przodu wraz z postępem sezonu”.

Polski kierowca powraca do swoich obowiązków w Formule 1 tydzień po swoim debiucie w serii DTM.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze