Kwiat z karą cofnięcia za wymianę skrzyni biegów

Daniił Kwiat otrzymał karę cofnięcia o 5 pozycji na starcie jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii za nieregulaminową wymianę skrzyni biegów.

Zespół AlphaTauri zdecydował się wymienić skrzynie biegów w obu samochodach należących do Kwiata oraz Pierre’a Gasly’ego. Podczas gdy wymiana u Gasly’ego była zgodna z regulaminem po tym, jak Francuz nie ukończył ostatniego wyścigu na Węgrzech, Kwiat dojechał do mety rundy pod Budapesztem.

Według przepisów, skrzynia biegów może zostać wymieniona dopiero po ukończeniu sześciu wyścigów na danej przekładni. Jako że wyścig w Silverstone jest dopiero czwartą rundą mistrzostw, Kwiat otrzymał automatycznie karę cofnięcia o 5 pozycji względem miejsca uzyskanego w popołudniowych kwalifikacjach.

AlphaTauri jak na razie zalicza dość przeciętny sezon. Włoska ekipa zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem siedmiu punktów. Sześć z nich zdobył Gasly za siódme miejsce w GP Austrii, a dodatkowy punkt wywalczył Kwiat w GP Styrii.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league