Ferrari i McLaren gotowe pozostać długoterminowo w Formule 1

Szefowie zespołów Ferrari i McLaren przyznali, że są gotowi do podpisania nowej umowy handlowej, zwanej Concorde Agreement i pozostania w Formule 1 na wiele lat.

Obowiązująca umowa handlowa określająca warunki rywalizacji w F1 oraz podziału przychodów, wygasa wraz z końcem tego roku. Nowa z kolei ma obowiązywać do 2026 roku. Pandemia nieco pokrzyżowała pierwotne plany poszczególnych zespołów, szczególnie pod kątem finansowym, jednak McLaren jest gotowy pozostać jeszcze na długo w Formule 1.

Szef Ferrari Mattia Binotto powiedział, że jego zespół jest zadowolony z zapisów znajdujących się w proponowanej umowie, a podpis może zostać złożony już niedługo.

„Concorde Agreement i miejsce, w którym się dzisiaj znajdujemy, są efektem długich rozmów. Jeśli chodzi o Ferrari, jesteśmy gotowi do podpisania. Możemy to zrobić i to już niedługo. To ważne dla przyszłości, jasności – przynajmniej wszyscy widzimy obraz sytuacji. Ma to również wielkie znaczenie dla małych zespołów, ponieważ są oni częścią całego, powiedzmy, pakietu. Patrzenie w przyszłość z jasnym obrazem jest ważne, więc jesteśmy gotowi do złożenia podpisu. Myślę, jesteśmy również z tego zadowoleni, ponieważ wiemy, że F1 nie zakłóciła znaczenia roli Ferrari w sporcie, co było dla nas kluczowe” – powiedział Binotto w piątek przed GP Węgier.

W podobnym tonie wyraził się również CEO McLarena Zak Brown, który – jak stwierdził – mógłby złożyć swój podpis natychmiast.

„Nowe Concorde Agreement uzupełnia regulamin finansowy, techniczny i sportowy oraz zapewnia solidną podstawę dla zrównoważonego rozwoju, wzrostu i sukcesu Formuły 1 oraz ich interesariuszy. [Posiadacze praw komercyjnych] Liberty Media, F1 oraz FIA, wspólnie z zespołami, usilnie pracowali, aby ochronić sport w czasie kryzysu związanego z COVID-19, nasz powrót do ścigania oraz przyszłość. McLaren Racing jest w pełni zaangażowany w Formułę 1 i jesteśmy gotowi do podpisania nowej umowy nawet teraz” – powiedział Brown.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league