Williams z niezmienionym składem na sezon 2021

George Russell oraz Nicholas Latifi potwierdzili podczas weekendu Grand Prix Węgier, że pozostaną w zespole Williams na sezon 2021 Formuły 1. Dla Brytyjczyka będzie to trzeci sezon z rodzimą ekipą, w związku z czym Mercedes-AMG ma wkrótce ogłosić przedłużenie kontraktu z Valtterim Bottasem.

„Podpisałem trzyletni kontrakt z Williamsem i pozostanę tu na sezon 2021” – powiedział wychowanek Mercedesa. „Nie jestem rozczarowany Mercedesem. Nie mogli zrobić nic więcej, a Claire [Williams] była stanowcza w swoim postanowieniu, że nie chce i nie jest gotowa na moje odejście z zespołu. Ostatecznie podpisałem kontrakt z Williamsem i to szanuję. Będę dawać z siebie wszystko dla tego zespołu w tym i następnym sezonie, a potem zobaczymy, co będzie dalej”.

Debiutujący w tym sezonie Latifi dodał: „Podpisałem wieloletnią umowę z zespołem, więc będę dla nich jeździć w 2021 roku”.

Latifi uzyskał dla zespołu najlepszy tegoroczny wynik, zajmując 11. miejsce na torze Red Bull Ring, z kolei Russell po raz pierwszy od 2018 roku zakwalifikował Williamsa do sesji Q2.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league