Kubica weźmie udział w kolejnym treningu F1

Robert Kubica ponownie weźmie udział w weekendzie Formuły 1. Polak zasiądzie w samochodzie Kimiego Räikkönena podczas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Polak ma podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc ekipie w zrozumieniu i rozwoju modelu C39.

„Prowadzenie jednego z tych samochodów to zawsze wspaniałe uczucie i nie mogę doczekać się piątku” – powiedział Kubica. „Odsuwając emocje na bok, nie możemy zapomnieć jak istotny jest rozwój samochodu, szczególnie w skróconym sezonie 2020. Zespół potrzebuje danych, odczuć oraz jak największej ilości informacji i po to tu jestem. Mieliśmy ostatnim razem pracowity weekend i moim celem jest pomóc ekipie wykonać kolejny krok naprzód na Węgrzech”.

Szef zespołu Frédéric Vasseur dodał: „Rozwój modelu C39 w szybki i efektywny sposób będzie jednym z głównych aspektów walki w środku stawki, a Robert jest pod tym względem jednym z największych atutów zespołu. Drobiazgowo wywiązał się z zadania w Austrii i cieszę się, że znów zasiądzie w samochodzie. Dane, które przekazał inżynierom już okazały się wartościowe, ale wciąż potrzeba dużo pracy, a zbieranie informacji przez trójkę znakomitych kierowców to niewątpliwa zaleta”.

Źródło: sauber-group.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze