Mugello i Soczi przyłączone do kalendarza F1

Władze Formuły 1 ogłosiły daty dwóch kolejnych wyścigów w tegorocznym kalendarzu. Sezon 2020 został wydłużony do dziesięciu rund, a swoje pierwsze w historii Grand Prix będzie gościć włoski tor Mugello.

Wyścig o Grand Prix Toskanii został zaplanowany na 13 września i będzie jednocześnie 1000. wyścigiem Formuły 1 dla zespołu Ferrari. Dwa tygodnie później zaplanowano Grand Prix Rosji na torze w Soczi. Władze serii cały czas zapewniają, że tegoroczny kalendarz będzie składać się z 15-18 rund.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić dołączenie do tegorocznego kalendarza Mugello oraz Soczi” – powiedział szef Formuły 1 Chase Carey. „Chcemy podziękować naszym partnerom za wsparcie w ostatnich tygodniach. Mieliśmy świetny początek sezonu w Austrii i nabieramy coraz większej pewności co do naszych planów na resztę sezonu”.

„Grand Prix Rosji to ważny moment naszego sezonu i nie możemy doczekać się ponownego przyjazdu do Soczi we wrześniu. Jesteśmy jednakowo podekscytowani pierwszym wyścigiem Formuły 1 na torze Mugello, co będzie jednocześnie 1000. wyścigiem Ferrari. Oba wyścigi będą ogromną zachętą dla fanów, którzy mogę spodziewać się kolejnych informacji na temat kalendarza w najbliższych tygodniach”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league