Kubica wystąpi w pierwszym treningu GP Styrii

Zespół Alfa Romeo Racing Orlen potwierdził, że Robert Kubica zasiądzie za kierownicą C39 podczas pierwszej sesji treningowej przed najbliższym wyścigiem o Grand Prix Styrii.

W miniony weekend Formuła 1 rozpoczęła tegoroczny sezon wyścigiem o Grand Prix Austrii na Red Bull Ringu. Po raz pierwszy w historii mistrzostw, stawka zostaje na kolejny weekend na Red Bull Ringu, gdzie zaplanowano drugi wyścig na tym torze, tym razem o Grand Prix Styrii.

Ze względu na znajomość toru, część zespołów decyduje się wykorzystać pierwszy trening na to, aby dać szansę swoim kierowcom rezerwowym mimo skróconego sezonu. Taką okazję wykorzysta między innymi Alfa Romeo, która da Robertowi Kubicy samochód C39 na pierwszy trening przed GP Styrii. Polak zasiądzie w samochodzie Antonio Giovinazziego. Będzie to pierwszy tegoroczny występ Kubicy w oficjalnym weekendzie wyścigowym w barwach szwajcarskiej ekipy.

„Nie mogę doczekać się powrotu w ten weekend do akcji, zwłaszcza po długiej przerwie, którą musiał obserwować cały świat sportów motorowych. Moim celem, jak zawsze, będzie dostarczenie naszym inżynierom jak największej ilości danych i przekazanie im informacji zwrotnych z kokpitu. Ten weekend będzie zupełnie nowym doświadczeniem dla wszystkich poprzez ściganie się na tym samym torze, co kilka dni wcześniej. Będzie to kwestia rafinacji wszystkich danych, które zebraliśmy podczas Grand Prix Austrii i przetestowania korekt, które chcemy wprowadzić w samochodach” – powiedział Kubica.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league