Nieoficjalnie: Mugello zorganizuje wrześniowy wyścig Formuły 1

Według niepotwierdzonych informacji, włoski tor Mugello zorganizuje swój pierwszy wyścig mistrzostw 13 września. Ma być to to jednocześnie 1000. wyścig zespołu Ferrari w F1.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że konieczne było wprowadzenie drastycznych zmian w kalendarzu Formuły 1. Do tej pory znane były daty pierwszych ośmiu europejskich wyścigów, zaś władze szukały kolejnych lokalizacji, na których można zorganizować Grand Prix. Wśród kandydatów znajdował się tor Mugello, który ma stać się częścią tegorocznych mistrzostw.

Zgodnie z doniesieniami, właściciele obiektu miały w środę podpisać umowę, na mocy której w dniach 11-13 września, czyli tydzień po GP Włoch, Formuła 1 ma po raz pierwszy zorganizować swoją rundę na torze Mugello. Będzie to jednocześnie 1000. wyścig w F1 dla zespołu Ferrari, który jest właścicielem obiektu.

Mugello Circuit to obiekt położony w Toskanii we Włoszech. Posiada on 14 zakrętów, zaś jego długość wynosi 5,245 km. Co roku na tym torze odbywa się wyścig MotoGP o motocyklowe Grand Prix Włoch.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league