Formuła 1 dołącza do walki z rasizmem

Właściciele Formuły 1 powołały nową inicjatywę #WeRaceAsOne, wymierzoną w walkę z najważniejszymi problemami sportu oraz światowej społeczności. Z początku mistrzostwa podejmą temat COVID-19 oraz rasizmu i nierównouprawnienia.

„Pierwszy wyścig w Austrii na początku lipca to ważny moment dla naszego sportu, który powraca po czterech miesiącach bez ścigania” – powiedział szef Formuły 1 Chase Carey. „Choć to ważna chwila dla społeczności Formuły 1, to także czas, aby zwrócić uwagę na problemy ważniejsze niż jakikolwiek sport czy kraj. Powołaliśmy inicjatywę #WeRaceAsOne, aby podziękować za odwagę i jedność, jaką wszyscy dookoła wykazali w tym bezprecedensowym czasie”.

„Będzie to platforma zrzeszająca całą Formułę 1 w wymiernych działaniach wobec najważniejszych problemów sportu i świata. Dlatego podczas pierwszego wyścigu w Austrii wspólnie przekażemy wyraźny komunikat, że rasizm musi się skończyć. Okażemy pełne wsparcie w walce z nierównouprawnieniem oraz przyspieszymy nasze działania na rzecz uczynienia F1 bardziej różnorodną oraz inkluzyjną. Jako światowy sport, musimy reprezentować różnorodność oraz problemy społeczne naszych fanów, a także słuchać uważniej i zrozumieć, co należy zrobić i przejść do działania”.

Nowa inicjatywa będzie częścią długofalowej strategii Formuły 1. Seria chce włączyć się w ten sposób do działań na rzecz rozwiązania najważniejszych światowych problemów, dotyczących m.in. zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji czy ochrony środowiska.

Podczas wyścigu w Austrii Formuła 1 złoży oficjalne podziękowania pracownikom pierwszej linii, którzy umożliwili nieprzerwaną działalność najważniejszych sektorów w czasie pandemii koronawirusa. Jako symbol solidarności zostanie wykorzystana tęcza, eksponowana na samochodach oraz wokół torów wyścigowych.

Władze F1 powołają także grupę roboczą, która będzie identyfikować najważniejsze problemy w padoku oraz poza nim, aby opracować plan ich rozwiązania, a także działać na rzecz zwiększenia różnorodności oraz szans na dołączenie do środowiska wyścigowego.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league