GP Węgier w kalendarzu F1 do 2027 roku

Organizatorzy Grand Prix Węgier poinformowali o przedłużeniu obecnego kontraktu na sezon 2027, aby w ten sposób zrekompensować konieczność przeprowadzenia tegorocznego wyścigu Formuły 1 bez kibiców z powodu pandemii COVID-19.

Węgry zorganizują trzeci wyścig zmienionego sezonu Formuły 1 19 lipca, tuż po podwójnych zmaganiach na austriackim torze Red Bull Ring. CEO Hungaroringu Zsolt Gyulay powiedział, że przeprowadzono rozmowy z posiadaczami praw komercyjnych F1 w sprawie rekompensaty z tytułu braku przychodów z biletów, ponieważ nadchodzące wyścigi będą odbywać się bez kibiców na trybunach.

„Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dojść do dobrego porozumienia zarówno dla kraju, jak i sportu, nawet w tych trudnych czasach. Nie możemy podać dokładnych liczby, ale opłata za prawa jest częścią środków, które opłacamy w przypadku otwartego wydarzenia. Ponadto osiągnęliśmy przedłużenie naszej umowy, która obowiązuje teraz do 2027 r., zamiast 2026 r.” – powiedział Gyulay.

Grand Prix Węgier jest częścią kalendarz mistrzostw nieprzerwanie od pierwszego wyścigu w 1986 roku. Z powodu anulowania wyścigu w Monako, runda w Budapeszcie będzie drugą po GP Włoch wyścigiem z najdłuższą nieprzerwaną serią obecności w F1.

Ponadto organizatorzy przekazali informację, że odbywały się rozmowy w sprawie dwóch wyścigów na Węgrzech, jednak celem Liberty media było udanie się na możliwie największą liczbę torów.

Źródło: hungaroring.hu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league