Formuła 1 przystaje na warunki dwóch wyścigów na Silverstone

Dyrektor zarządzający toru Silverstone Stuart Pringle powiedział, że uzgodnione zostały warunki pozwalające na organizację dwóch wyścigów Formuły 1 w lipcu, bez udziału publiczności.

„Z przyjemnością mogę potwierdzić, że Silverstone oraz Formuła 1 przystały na warunki organizacji dwóch letnich wyścigów za zamkniętymi drzwiami” – powiedział. „Musimy jednak otrzymać pozwolenie na organizację ze strony rządu. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych oraz ścisłe przestrzeganie przepisów związanych z Covid-19”.

Jeszcze do niedawna sugerowano, że Silverstone oraz Liberty Media są daleko od osiągnięcia porozumienia, ze względu na proponowane warunki finansowe. Brytyjski tor domagał się pełnej rekompensaty za utratę przychodów ze sprzedaży biletów, co kłóciło się z polityką Chase’a Careya, który chciał uniknąć rozdawnictwa z budżetu F1.

Ze względu na rygorystyczne zasady nakładające kwarantannę na wszystkich wjeżdżających na teren Wielkiej Brytanii, Formuła 1 może zmodyfikować pierwotny plan i rozegrać pierwszy z dwóch wyścigów na Silverstone 26 lipca, dwa tygodnie po poprzedniej rundzie na Red Bull Ringu, a kolejny 2 sierpnia.

Źródło: bbc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league