McLaren przejdzie na silniki Mercedesa zgodnie z planem

McLaren potwierdził, że od przyszłego sezonu będzie korzystać z silników Mercedesa zgodnie z wcześniejszymi założeniami pomimo przełożenia o rok wprowadzenia nowych przepisów technicznych i konieczności skorzystania z pojazdów aktualnej specyfikacji w następnym sezonie Formuły 1.

Ekipa z Woking w ubiegłym roku poinformowała, że od 2021 roku powróci do współpracy z Mercedesem. Podjęta niedawno decyzja o przełożeniu na sezon 2022 wprowadzenia nowych przepisów technicznych z powodu dynamicznej sytuacji związanej z koronawirusem sprawił, że powrót McLarena do silników Mercedesa stał się niepewny.

Rzecznik McLarena potwierdził serwisowi Crash.net, że w przyszłym roku samochody będą mimo wszystko napędzane silnikami Mercedesa, a obecny samochód zostanie dostosowany do przejścia z Renault na jednostki napędowe niemieckiego producenta. „Będziemy używać silników Mercedesa w 2021 roku zgodnie z planem i dostosujemy je do aktualnego podwozia” – oznajmił rzecznik.

Oczekuje się, że rozwój części elementów zostanie zamrożony w celu zmniejszenia kosztów, ale szczegóły zostaną ustalone później. Nastąpi to najprawdopodobniej po tym, jak uda się rozegrać choć część z zaplanowanych na ten sezon wyścigów Formuły 1. Obecnie wszystkie wydarzenia, nie tylko związane ze sportami motorowymi, są przekładane w czasie lub wręcz anulowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league