Ferrari zamyka fabryki, zespół F1 wstrzymuje działalność

Ferrari ogłosiło wstrzymanie pracy dwóch swoich ośrodków produkcyjnych we Włoszech do 27 marca, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa oraz wywołane przez nią trudności z trudności z dostawami części. Funkcjonować przestanie również działający na terenie siedziby zespół Formuły 1.

Fabryki w Maranello oraz Modenie mają przerwać działalność, a pracownicy mają pozostać w domach – taką decyzję podjął szef marki Louis Camilleri, aby uspokoić obawy wewnątrz załogi, u której nie stwierdzono jeszcze żadnego przypadku zarażenia. Firma wykorzysta ten okres, żeby przeprowadzić kompleksową dezynfekcję obu ośrodków.

„W czasach takich jak te, jestem wdzięczny przede wszystkim kobietom i mężczyznom z Ferrari, którzy wykazali w ostatnich dniach ogromne zaangażowanie, zademonstrowali swoją pasję oraz poświęcenie, które czynią tę markę tym, czym jest” – powiedział Camilleri. „Wspólnie z naszymi dostawcami zapewnili ciągłość produkcji. Z szacunku dla nich, dla spokoju ducha oraz ich rodzin, zdecydowaliśmy się na taki krok”.

Firma poinformowała o wystąpieniu pierwszych problemów z ciągłością łańcucha dostaw, co nie pozwala na utrzymanie stałej produkcji. Jednym z największych dostawców jest producent hamulców Brembo, który zapowiedział już zamknięcie wszystkich czterech fabryk we Włoszech na kolejny tydzień. Na ograniczenie produkcji zdecydował się również producent opon Pirelli.

Zespół Formuły 1 Ferrari był obecny podczas niedoszłego Grand Prix Australii na torze w Melbourne. Inauguracja sezonu została odwołana z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z członków ekipy McLaren. Od tego momentu Ferrari było stanowczo przeciwne organizacji zawodów, a od tamtej pory start sezonu został przesunięty przynajmniej do maja.

Źródło: ferrari.com, reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league