Bahrajn organizatorem dwóch wyścigów Grand Prix F1?

Ze względu na rozpowszechnianie się koronawirusa, pojawiają się informacje o możliwości rozegrania dwóch wyścigów Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie.

Obecnie napięta na całym świecie sytuacja spowodowana wirusem SARS-CoV2, zmusiła władze Formuły 1 do przełożenia zaplanowanego na 19 kwietnia wyścigu w Chinach. W najbliższym czasie ma zostać także podjęta decyzja odnośnie przyszłości wyścigu w Wietnamie, który planowo ma zadebiutować w kalendarzu F1 już 5 kwietnia.

W przypadku odwołania Grand Prix Wietnamu, coraz częściej mówi się o alternatywach, które mogłyby wypełnić potencjalną lukę w kalendarzu na sezon 2020. Jedną z nich jest organizacja dwóch wyścigów w Bahrajnie, gdzie w przyszły weekend odbędzie się drugi wyścig sezonu 2020, ale bez udziału publiczności.

Decyzja o rozegraniu większej ilości wyścigów na bliskim wschodzie ma swoje uzasadnienie. Rozegranie dwóch wyścigów na torze Shakir w odstępie dwóch tygodni, pozwoli zespołom Formuły 1 oraz całemu zapleczu pozostać w jednym miejscu i odbyć swego rodzaju kwarantannę, ograniczając przy tym ryzyko przenoszenia wirusa.

Także pod względem sportowym tor Shakir ma mocne argumenty, aby przeprowadzić na nim dwa wyścigi, a nawet więcej. Cały obiekt posiada pięć różnych  konfiguracji z homologacją FIA, dzięki czemu daje to możliwość rozegrania pięciu różnych wyścigów. Oprócz tego Bahrain International Circuit umożliwia rozgrywanie wyścigu w dzień, jak i w nocy (jak ma to miejsce obecnie), co stanowi dodatkowy atut.

Na razie trzeba jednak poczekać na oficjalną decyzję władz Formuły 1, która może pojawić się w ciągu najbliższych 48 godzin.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league