Red Bull zaprezentował model RB16

Zespół Red Bull Racing opublikował pierwsze zdjęcie swojego nowego samochodu wyścigowego – modelu RB16, którym Max Verstappen i Alexander Albon będą walczyć o zwycięstwa i tytuły w sezonie 2020 Formuły 1.

„Przepisy nie zmieniły się po raz pierwszy od pięciu-sześciu lat, dając nam prawdziwą możliwość na walkę z rywalami” – powiedział szef zespołu Christian Horner. „Wszystkie wnioski wyciągnięte w ubiegłym sezonie znalazły się w RB16. Mamy również stabilność w zespole – zarówno wśród kierowców jak i sztabu technicznego. Rozpędziliśmy się w drugiej połowie sezonu i jesteśmy w dobrej sytuacji, aby w tym roku mocno powalczyć”.

Jest to drugi samochód Red Bulla napędzany silnikiem Hondy: „Ważnym czynnikiem, który pozwoli nam walczyć o tytuły, jest układ napędowy Hondy, która jest dla nas bardzo zmotywowanym oraz konkurencyjnym partnerem. Honda zrobiła świetną robotę w sezonie 2019, dając nam więcej osiągów i mocy wraz z każdą wersją silnika. Czujemy, że jesteśmy coraz bliżej naszych głównych rywali”.

„Czuję, że z naszymi kierowcami, sztabem technicznym w Milton Keynes, najszybszą ekipą mechaników oraz zmotywowaną Hondą, jesteśmy w najlepszej formie od wielu lat. Czas to zweryfikuje, ale jestem przekonany, że możemy walczyć o tytuły w sezonie 2020”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league