Latifi w samochodzie Kubicy w pierwszym treningu GP Brazylii

Nicholas Latifi wystąpi w pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Brazylii, zastępując Roberta Kubicę.

Latifi występował już w FP1 podczas poprzednich weekendów wyścigowych Formuły 1 w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, gdzie jeździł samochodami odpowiednio Kubicy i jego zespołowego kolegi George’a Russella. Tym razem Kanadyjczyk znów zasiądzie w aucie Polaka, zaś w Abu Zabi będzie rywalizować w finałowych dwóch wyścigach Formuły 2.

„Jestem podekscytowany otrzymaniem kolejnej szansy na powrót za kierownicę samochodu w Brazylii. Będzie to mój trzeci z rzędu występ w FP1 w tak krótkim czasie, więc dobrze to wpływa na rytm. Jeździłem tu w pierwszym treningu w ubiegłym roku, zatem znam tor, co pomoże mi szybciej nabrać prędkość” – powiedział Latifi.

„To wyjątkowy obiekt o starszym stylu w porównaniu do bardziej nowoczesnych torów. Jest on mniejszy i ciaśniejszy, ale ma bardziej wyrazisty charakter i jest już od dłuższego czasu częścią kalendarza. Nie mogę się doczekać, aby się tam udać i doświadczyć tego ponownie”.

W zapowiedzi Williamsa poinformowano również, że zespół na tor Interlagos przywiezie kilka części testowych, które zostaną sprawdzone z myślą o przyszłorocznym sezonie.

Jak na razie ekipa Franka Williamsa nie podała nazwiska drugiego kierowcy, który będzie zespołowym kolegą Russella. Wszystko jednak wskazuje na to, że zostanie nim właśnie Latifi, a potwierdzenia należy spodziewać się po wyścigu Formuły 1 w Abu Zabi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league