Albon pozostanie w Red Bullu na kolejny sezon

Zespół Red Bull Racing ogłosił, że Alexander Albon pozostanie partnerem Maxa Verstappena w sezonie 2020 Formuły 1. Tajlandczyk dołączył do ekipy w przerwie wakacyjnej i zaimponował swoją postawą, za każdym razem finiszując w pierwszej szóstce i zdobywając więcej punktów od swojego zespołowego kolegi.

„Jestem podekscytowany tym, że będę ścigać się obok Maxa również w przyszłym sezonie i wiem jakim jestem szczęściarzem, że otrzymałem taką możliwość” – powiedział Albon. „Jestem wdzięczny Red Bullowi za wiarę w moje możliwości, a fakt, że pozostawili mnie w głównym zespole wiele dla mnie znaczy. To był dla mnie niesamowity rok. Promocja do Red Bulla w trakcie sezonu to był duży krok do przodu, ale wykorzystam to doświadczenie do walki na czele w sezonie 2020”.

Szef zespołu Christian Horner dodał: „Alex świetnie się spisał od chwili dołączenia do zespołu na Grand Prix Belgii, a jego siedem finiszy w pierwszej szóstce mówi samo przez siebie. Jego regularność nie ulega wątpliwości i idzie w parze z reputacją nieustraszonego i oddanego kierowcy. Alex udowodnił, że zasługuje na dalszy rozwój w zespole Red Bulla i wiemy, że drzemie w nim jeszcze ogromny potencjał”.

Albon zajął trzecie miejsce w ubiegłorocznej Formule 2 i początkowo został zakontraktowany jako fabryczny kierowca Nissana w Formule E. Red Bull wykupił go jednak do zespołu Toro Rosso, z którym zadebiutował w Formule 1 na początku roku, a od Grand Prix Belgii ściga się w głównej ekipie Red Bulla.

Źródło: redbullracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league