Pirelli podało dobór opon na GP Brazylii

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się weekend wyścigowy Formuły 1 w Brazylii. Tym razem Mercedes zdecydował się na bardziej konserwatywną strategię niż rywale z Ferrari i Red Bull Racing.

Na rundę na torze Interlagos włoski producent przywiezie trzy najbardziej twarde rodzaje ogumienia dostępne w tegorocznej gamie, oznaczone symbolami C1, C2 i C3. Taka sama alokacja pojawiała się w Bahrajnie, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Japonii.

Jeśli chodzi o czołówkę, Mercedes zdecydował się na dość zachowawczą strategię w porównaniu z rywalami, dobierając swoim kierowcom tylko 8 kompletów miękkich opon. Dodatkowo Valtteri Bottas będzie dysponował dodatkowym zestawem twardego ogumienia, co pozwoli niemieckiemu zespołowi na zebranie informacji na temat wydajności tej mieszanki podczas piątkowego treningu. Z kolei Ferrari i Red Bull postawili na identyczny wybór, decydując się na 10 kompletów miękkich opon, 2 zestawy pośredniego ogumienia i 1 obowiązkowy komplet twardej mieszanki.

Wśród zespołów środka stawki również można było zauważyć tendencję do dość agresywnej strategii. Kierowcy Renault, Haasa i Racing Point będą mieć do dyspozycji po 10 zestawów miękkich opon. Na podobną strategię, co Mercedes, zdecydował się z kolei McLaren, który postawił na 8 kompletów miękkiego ogumienia, 3 zestawy pośredniej mieszanki i 2 komplety twardych opon.

Pozostałe zespoły, a zatem Alfa Romeo, Toro Rosso i Williams, wybrali z kolei dla swoich kierowców po 9 zestawów miękkich opon. Dodatkowo Robert Kubica będzie dysponować dwoma kompletami twardego ogumienia przy jednym obowiązkowym w przypadku jego zespołowego kolegi George’a Russella.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Brazylii odbędzie się 17 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league