Nie będzie wyścigów kwalifikacyjnych w F1

Jak poinformował dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn, pomysł sprawdzenia wyścigów z odwróconą kolejnością na starcie jako alternatywy dla obecnych kwalifikacji nie spotkał się z wymaganym poparciem wszystkich zespołów.

„Przy obecnym systemie wprowadzenie jakichkolwiek zmian z roku na rok wymaga jednomyślności” – powiedział Brytyjczyk. „Choć zespoły początkowo wyraziły swoje poparcie dla pomysłu, to dwie ekipy sprzeciwiły się podczas ostatniego zebrania”.

Plan zakładał, aby podczas trzech weekendów grand prix zorganizować krótki wyścig ze startem w odwróconej kolejności klasyfikacji generalnej: „Chcieliśmy wypróbować inny format podczas kilku rund. Sądzę, że byłoby to coś fascynującego. Kierowcy byli trochę nerwowi, ale prosiliśmy jedynie o sprawdzenie koncepcji”.

„Gdyby to zadziałało, to świetnie. Jeśli nie, przyznalibyśmy się do błędu. A jeśli byłoby coś pomiędzy, mielibyśmy podstawę i dane do pracy nad dalszym poprawieniem formatu. To frustrujące, że nie możemy tego zrobić. To klasyczny problem z Formułą 1”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league