Podopieczny akademii młodych kierowców Williamsa Nicholas Latifi weźmie udział w sesjach treningowych podczas trzech kolejnych weekendów Formuły 1, począwszy od Grand Prix Meksyku.

„Nicholas Latifi dołączy do nas w ten weekend” – powiedział główny inżynier Williamsa Dave Robson. „Będzie to pierwszy z trzech kolejnych występów w pierwszych treningach. W ten weekend pojedzie samochodem Roberta [Kubicy], a w Austin poprowadzi auto George’a [Russella]. Nicholas świetnie się spisał za każdym razem gdy prowadził nasz samochód i nie możemy doczekać się aż ponownie zasiądzie za kierownicą i podzieli się wrażeniami na temat wprowadzonych usprawnień”.

Kubica dodał: „Oddam swój samochód Nicholasowi na czas pierwszego treningu, więc będę musiał szybko nauczyć się toru podczas popołudniowej sesji”.

Latifi trzykrotnie brał udział w sesjach treningowych z zespołem Williamsa, przy okazji rund w Kanadzie, we Francji oraz w Belgii. Trzy kolejne wyścigi w Meksyku, Austin oraz São Paulo nie pokrywają się z kalendarzem Formuły 2, gdzie Kanadyjczyk walczy o drugie miejsce na koniec sezonu.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race