Formuła 1 wydała oświadczenie, w którym dementuje, jakoby jeden lub więcej zespołów mógłby dołączyć do mistrzostw w najbliższym czasie po tym, jak jedna z potencjalnych nowych ekip wyraziła takowe zainteresowanie.

W czwartek z rana właściciele zespołu Campos, który startuje w Formule 2 i Formule 3, wyrazili chęć dołączenia do stawki Formuły 1 w sezonie 2021, jednak miałoby się to odbyć pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim o wejściu zadecydować miały nowe regulacje techniczne i limit budżetowy, jednak zaznaczono, że jeśli się wszystko uda, wówczas kierowcami ekipy mogą być Pascal Wehrlein i Alex Palou. Oprócz tego nieco wcześniej pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby również projekt pod nazwą Pantera również chciałby znaleźć się w mistrzostwach.

Wieczorem tego samego dnia Formuła 1 wydała jednak oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby prowadzone były jakiekolwiek rozmowy w sprawie dołączenia nowego zespołu do obecnej stawki.

„Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w mistrzostwach świata Formuły 1 przez kilka podmiotów w ciągu ostatnich dni, możemy potwierdzić, że co prawda F1 docenia zainteresowanie, to nie przeprowadzono poważnych dyskusji z osobami lub spółkami na temat przyjęcia nowego zespołu” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race