Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii. Tym razem zespół Mercedes zdecydował się wziąć jeden komplet pośrednich opon więcej niż Ferrari i Red Bull Racing, kosztem miękkiego ogumienia.

Włoski producent na weekend wyścigowy na słynnym torze Suzuka przywiezie opony oznaczone symbolami C1, C2 i C3, czyli trzy najtwardsze mieszanki dostępne w tegorocznej gamie. Taka alokacja pojawiała się już w Bahrajnie, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Belgii, jak również zostanie wykorzystana podczas rywalizacji w Brazylii.

Kierowcy Mercedesa - Lewis Hamilton i Valtteri Bottas – będą mieć do dyspozycji po 8 kompletów miękkich opon, cztery zestawy miękkiego ogumienia i jeden obowiązkowy komplet twardej mieszanki. Ich główni rywale z Ferrari i Red Bulla, zdecydowali się dać swoim zawodnikom o 1 zestaw miękkich opon więcej, kosztem pośredniego ogumienia.

Wśród zespołów środka stawki na najbardziej agresywną strategię postawili zespoły Renault oraz Haas, którzy wybrali dla swoich kierowców po 10 kompletów miękkich opon. Dodatkowo Nico Hülkenberg jako jedyny w stawce będzie mieć do dyspozycji tylko jeden obowiązkowy zestaw pośredniego ogumienia, lecz jako jeden z czterech zawodników będzie mógł skorzystać z dwóch kompletów twardej mieszanki.

Pozostali kierowcy to reprezentanci Racing Point: Sergio Pérez i lance Stroll, a także kierowca Williamsa George Russell. Brytyjczyk, podobnie jak jego zespołowy kolega Robert Kubica otrzyma 9 kompletów miękkich opon, lecz będzie dysponować jednym zestawem pośredniego ogumienia mniej niż Polak.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Japonii odbędzie się 13 października.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race