Pirelli podało dobór opon na GP Singapuru

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżające się Grand Prix Singapuru. Tym razem każda z czołowych stajni decydował się na nieco inny dobór poszczególnych mieszanek.

Na weekend wyścigowy w Singapurze włoski producent przywiezie trzy najbardziej miękkie rodzaje opon dostępne w tegorocznej gamie: C3 (twarde), C4 (pośrednie) i C5 (miękkie). Taka sama alokacja pojawiała się już w Monako i Kanadzie, a ponadto zostanie użyta również podczas wieńczącego sezon wyścigu w Abu Zabi.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, każda z ekip nieco inaczej podchodziła do liczby kompletów miękkich opon. Kierowcy Mercedesa będą mieć do dyspozycji po 8 zestawów tego rodzaju ogumienia, a oprócz tego otrzymają po 2 komplety twardych i 3 zestawy pośrednich opon. Ferrari z kolei postawiło na 9 kompletów najbardziej miękkiej mieszanki kosztem zestawu twardego ogumienia. Na najbardziej agresywną strategię wśród tych ekip zdecydował się Red Bull Racing, który dla swoich kierowców przydzielił po 10 kompletów miękkiej mieszanki, ale będą oni dysponować tylko jednym obowiązkowym zestawem pośredniego ogumienia.

W pozostałej części stawki 10 zestawów miękkich opon otrzymają także zawodnicy Renault oraz Racing Point. Na najbardziej zachowawczą strategię postawił Williams. Robert Kubica i George Russell będą mogli skorzystać tylko z siedmiu kompletów miękkich opon. Polak będzie miał do dyspozycji z kolei aż 5 zestawów pośredniego ogumienia – najwięcej w całej stawce – podczas gdy jego zespołowy kolega z 4.

Wyścig o Grand Prix Singapuru odbędzie się za niecałe dwa tygodnie – 22 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze