Haas rozstaje się z Rich Energy

Jak poinformował zespół Formuły 1 Haas, umowa ze sponsorem tytularnym Rich Energy została rozwiązania za porozumieniem stron, w związku ze zmianami w strukturze firmy będącej właścicielem marki napojów energetycznych.

„Haas F1 Team oraz Rich Energy zgodzili się na zakończenie współpracy w Formule 1 ze skutkiem natychmiastowym” – brzmi oświadczenie zespołu. „Choć firma zyskała znaczną ekspozycję poprzez współpracę z zespołem F1, proces restrukturyzacji wewnątrz Rich Energy wymusił zmianę strategii. W związku z tym obie strony zdecydowały się o zakończeniu współpracy i życzą sobie jak najlepiej. Zespół Haas chciałby podziękować oraz życzy powodzenia udziałowcom Rich Energy”.

Brytyjska marka napojów energetycznych przegrała proces sądowy związany ze skopiowaniem znaku towarowego należącego do producenta rowerów Whyte Bikes, a usunięcie naruszeń jest związane z ogromnymi kosztami. Ponadto w firmie doszło do wewnętrznego konfliktu, w którym inni udziałowcy chcieli pozbawić Williama Storeya stanowiska prezesa.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league