Sześciu kierowców z karami za wymianę komponentów

Ustawienie na polach startowych do niedzielnego Grand Prix Belgii będzie znacząco różnić się od kolejności wywalczonej w kwalifikacjach. Aż szóstka kierowców zostanie przesunięta na dalsze pozycje z powodu wymiany komponentów układu napędowego.

W tej grupie znaleźli się obaj kierowcy Renault – Daniel Ricciardo i Nico Hülkenberg. Zespół w obu przypadkach zdecydował się na wykorzystanie nowego silnika spalinowego, co oznacza spadek o pięć pozycji na polach startowych. W identycznej sytuacji jest kierowca McLarena Carlos Sainz Jr, również korzystający z jednostki francuskiego producenta.

Trójka kierowców – Lance Stroll, Daniił Kwiat i Alexander Albon – przystąpi do niedzielnego wyścigu z końca stawki. U Kanadyjczyka poza silnikiem spalinowym wymieniono także turbosprężarkę oraz moduł odzyskiwania energii cieplnej MGU-H. W aucie Rosjanina pojawi się także nowy moduł odzyskiwania energii kinetycznej MGU-K, natomiast u Albona zdecydowano się wymienić wszystkie elementy, włącznie z akumulatorem oraz modułem elektroniki sterującej.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league