Honda potwierdziła, że podczas nadchodzącego weekendu wyścigowego w Belgii zadebiutuje nowa, czwarta wersja jednostki napędowej, która pojawi się u Alexandra Albona z Red Bull Racing oraz Daniiła Kwiata z Toro Rosso.

Od rundy na torze Spa zespołowym kolegą Maxa Verstappena w Red Bullu będzie Albon, którzy przejdzie z Toro Rosso i zamieni się miejscami z Pierrem Gaslym. Oprócz fotela, każdy z kierowców przejmie również alokację silnika przypisaną do danego samochodu. Ze względu na to, że wymiany elementów jednostki napędowej wiązałyby się z karami, Honda wspólnie z Red Bullem i Toro Rosso podjęli decyzję o zamontowaniu nowych silników tylko w jednym pojeździe u każdej z ekip.

Podczas rundy w Spa nowe komponenty otrzymają Albon z Red Bulla oraz Kwiat z Toro Rosso. W zależności od tego, jak spisze się nowa jednostka napędowa, Honda podejmie decyzję, czy zamontuje nowe silniki na wyścig na torze Monza również u Verstappena i Gasly’ego.

„Podczas tej rundy wprowadzimy czwartą specyfikację jednostki napędowej. Jak zwykle skupiliśmy się na poprawie zarówno niezawodności, jak i wydajności w nadziei na zdobycie jeszcze lepszych wyników przez oba zespoły na tym etapie sezonu. Nasz plan zakłada, że ze względów strategicznych i mając na uwadze resztę sezonu jako całość tylko Albon i Kwiat otrzymają nowe komponenty w Spa” – powiedział dyrektor techniczny Hondy Toyoharu Tanabe.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league