Calderón i Correa odbędą testy F1 wraz z Alfą Romeo

Zespół Alfa Romeo Racing potwierdził, że kierowca testowy Tatiana Calderón oraz kierowca rozwojowy Juan Manuel Correa odbędą testy za kierownicą samochodu Formuły 1 z 2013 roku na torze Paul Ricard.

Program rozwojowy młodych kierowców, których częścią są Calderón i Correa, zakłada między innymi jazdę samochodem Formuły 1. Tym razem wybór padł na model C32 z 2013 roku, który napędzany jest silnikiem V8. Testy odbędą się na francuskim torze Paul Ricard w dniach 23-24 sierpnia.

Correa zaliczy w ten sposób swój debiut za kierownicą pojazdu F1. Amerykanin na co dzień jest kierowcą Formuły 2, w której w tym sezonie dwukrotnie stawał na podium. Nadchodzące testy mają być przede wszystkim okazją dla niego na zapoznanie się z wymogami prowadzenia tego typu samochodu oraz z tym, jak przebiega komunikacja wewnątrz zespołu Formuły 1.

„Prowadzenie samochodu F1 to coś, o czym marzyłem od siódmego roku życia, więc jestem bardzo podekscytowany, że w końcu będę mógł znaleźć się w kokpicie. Nie mogę się doczekać tego doświadczenia, z którego będę chciał jak najwięcej się nauczyć. Dziękuję Alfie Romeo Racing za tę okazję” – powiedział Correa.

Z kolei dla Calderón będzie to już trzecia próba za kierownicą samochodu F1. W ciągu ostatniego roku dwukrotnie miała okazję do testów, z czego jedna odbyła się z wykorzystaniem ubiegłorocznego pojazdu.

 „Jestem naprawdę wdzięczna Alfie Romeo Racing za podarowanie mi kolejnej szansy na jazdę samochodem Formuły 1 po dwóch ubiegłorocznych testach. Bardzo się cieszę z możliwości ponownej współpracy z zespołem na torze oraz kontynuowania nauki i rozwoju jako kierowca. Nie mogę się doczekać, aby jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie” – mówiła Calderón.

Szef Alfy Romeo Racing Frédéric Vasseur podkreślił, że zespół od bardzo dawna poszukuje młodych zawodników, doceniając jednocześnie dotychczasowy wkład obecnych kierowców rozwojowych.

„Nasz zespół szczyci się historią wychowywania młodych talentów i bardzo poważnie podchodzimy do tej części naszej misji. Zarówno Juan Manuel, jak i Tatiana okazali się być cennymi członkami naszego zespołu, którzy pracują z nami w fabryce i na torze, a ta szansa w samochodzie pozwoli im na dalszy rozwój pod względem zrozumienia Formuły 1 i budowania relacji z inżynierami i załogą” – stwierdził Vasseur.

Źródło: sauber-group.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league