Albon w Red Bull Racing od Grand Prix Belgii

Zespół Red Bull Racing poinformował o zmianie w swoim składzie kierowców od nadchodzącego Grand Prix Belgii Formuły 1. Tajlandczyk zajmie miejsce Pierre’a Gasly’ego, który powróci do ekipy Toro Rosso.

Austriacka ekipa tłumaczy taką decyzję chęcią sprawdzenia Albona z myślą o przyszłorocznym składzie. Lider zespołu Max Verstappen ma ważny kontrakt na przyszły sezon, lecz kwestia drugiego kierowcy pozostaje otwarta.

Gasly zaimponował podczas swojego debiutanckiego sezonu w Toro Rosso, lecz od czasu przejścia do Red Bulla spisuje się poniżej oczekiwań – na dwanaście wyścigów tylko dwukrotnie finiszował w pierwszej piątce, a do tego ma na swoim koncie trzy szóste miejsca. Jego zespołowy kolega Verstappen odniósł w tym czasie dwa zwycięstwa i przez cały sezon nie wypadł z pierwszej piątki, gromadząc niemal trzykrotnie tyle punktów, co Francuz.

Albon w swoim debiutanckim sezonie zajmuje obecnie 15. miejsce w klasyfikacji generalnej, a jego najlepszym wynikiem była szósta pozycja podczas deszczowego wyścigu na torze Hockenheim.

Źródło: redbullracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league