Vettel, Räikkönen i Norris z nowymi elementami jednostki napędowej

Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen i Lando Norris wystartują do dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Niemiec z nowymi elementami jednostki napędowej w swoich samochodach.

Vettel, który z powodu awarii nie przejechał pomiarowego czasu okrążenia we wczorajszych kwalifikacjach, otrzymał nową elektronikę sterującą. Jako że Niemiec przekroczył w ten sposób alokację na ten sezon, otrzymał on karę cofnięcia, która i tak nie miała na niego wpływu ze względu na start z końca stawki.

W Alfie Romeo Räikkönena mechanicy zamontowali nowy silnik spalinowy, MGU-H oraz turbosprężarkę, jednak Fin uniknął kary, ponieważ wszystkie elementy mieszczą się jeszcze w przysługującej alokacji trzech tego typu komponentów na ten sezon. Do wyścigu na Hockenheimringu wystartuje z wysokiej, piątej pozycji.

Z kolei Norris, któremu nie udało się wczoraj awansować do Q2 z powodu awarii baterii, otrzymał przed startem nowe MGU-K, wspomnianą baterię oraz elektronikę sterującą, w wyniku czego kierowca McLarena ruszy obok Vettela z ostatniego rzędu.

Na pole position do Grand Prix Niemiec ustawi się Lewis Hamilton, który zdominował sobotnie kwalifikacje. Obok niego ustawi się Max Verstappen, który wywalczył najlepszy wynik w czasówce dla Hondy od 2006 roku, zaś z trzeciego pola ruszy Valtteri Bottas. Start o godzinie 15:10.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze