Władze Formuły 1 poinformowały o przedłużeniu umowy na organizację Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Obiekt, który gościł pierwszy wyścig F1 pozostanie w kalendarzu do 2024 roku.

„Z przyjemnością możemy potwierdzić, że Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone pozostanie w kalendarzu F1 przynajmniej na pięć kolejnych lat” – powiedział szef Formuły 1 Chase Carey. „Jak zawsze podkreślaliśmy, jeżeli ten sport ma mieć długą przyszłość, musimy zadbać o historyczne miejsca, a Silverstone i Wielka Brytania są naszą kolebką. Dziś F1 to globalny sport, odbywający się na pięciu kontynentach i oglądany przez pół miliarda widzów na całym świecie i naszym celem jest wkroczenie na nowe rynki, ale chcemy również zadbać o nasze korzenie. Silverstone i Grand Prix Wielkiej Brytanii są ważną częścią tej wizji”.

Runda na Silverstone co roku przyciąga jedną z największych widowni w Formule 1, w czym niewątpliwą zasługę mają sukcesy lokalnego kierowcy Lewisa Hamiltona. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, umowa została podpisana we wtorek, choć spekulacje na ten temat pojawiły się już przed kilkoma miesiącami. Już teraz trwają prace modernizacyjne. Na torze ponownie wymieniono nawierzchnię, a przy prostej startowej zaplanowano budowę nowego hotelu, z oknami skierowanymi na tor.

Formuła 1 wciąż rozważa organizację drugiego wyścigu w Wielkiej Brytanii, który miałby odbywać się na ulicach Londynu.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league