Norris i Sainz Jr pozostaną w McLarenie na przyszły sezon

Zespół McLaren ogłosił przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, że Lando Norris i Carlos Sainz Jr pozostaną kierowcami ekipy również podczas przyszłego sezonu Formuły 1.

Przed startem tegorocznych zmagań McLaren całkowicie wymienił skład zawodników – na miejsce Fernando Alonso i Stoffela Vandoorne’a nadeszli Norris oraz Sainz Jr. Norris to nadal aktualny wicemistrz Formuły 2, zaś Sainz Jr przeszedł do ekipy z Woking po współpracy z Renault. Mimo początkowych obaw co do formy McLarena w tym sezonie, brytyjska stajnia bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich podczas pierwszej części tego sezonu. Zespół jest na tyle zadowolony ze swoich kierowców, że postanowił przedłużyć z nimi kontrakt jeszcze przed rozpoczęciem przerwy wakacyjnej.

„Dzisiejsze ogłoszenie zapewnia zespołowi ciągłość, aby nadal iść do przodu” – powiedział szef zespołu McLaren Andreas Seidl. „Forma zaprezentowana zarówno przez Carlosa, jak i Lando była kluczowym elementem postępu ekipy. Ich informacje zwrotne pozwoliły naszym inżynierom przygotować MCL34 oraz zwrócić uwagę nad MCL35. Carlos odegrał kluczową rolę w rozwoju samochodu wykorzystując do tego swoje doświadczenie, zaś Lando bardzo szybko sprostał wymaganiom Formuły 1 i z weekendu na weekend jego pewność siebie rośnie. To bardzo dobra wiadomość dla całego zespołu McLaren i cieszymy się na kontynuację naszej współpracy”.

Z kolei CEO McLaren Racing Zak Brown dodał, że obecny duet kierowców wpłynął pozytywnie na zespół oraz całe otoczenie.

„Jestem zachwycony, że możemy ogłosić nasz skład kierowców na sezon 2020 przed domowym wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Zarówno Carlos, jak i lando udowadniają swoją pozycję i są integralną częścią naszego powrotu do formy. Wnieśli prawdziwy wkład i podnieśli morale zespołu, zarówno na torze, jak i w fabryce. Obiór, który otrzymali od naszych fanów, był niesamowity i są oni wspaniałymi ambasadorami marki McLaren, uosabiając nasze podejście nieustraszonego kroczenia naprzód” – dodał Brown.

Po dziewięciu wyścigach tegorocznego sezonu McLaren znajduje się na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, mając 20 punktów przewagi nad Renault. W zestawieniu kierowców Sainz Jr ma 30 oczek, co daje mu aktualnie siódme miejsce, zaś jego zespołowy kolega Norris traci do Hiszpana 8 punktów i znajduje się tuż za nim w tabeli.

Źródło: mclaren.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league