Podczas weekendu wyścigowego Formuły 1 w Le Castellet zespół Ferrari został wysłuchany przez zespół sędziowski w związku z 5-sekundową karą nałożoną na Sebastiana Vettela podczas Grand Prix Kanady, która pozbawiła niemieckiego kierowcę pierwszego miejsca.

W przerwie pomiędzy dwiema sesjami treningowymi były pracownik FIA, a obecnie będący członkiem Ferrari Laurent Mekies przedstawił sędziom nowy materiał dowodowy, który podczas wcześniejszej konferencji prasowej nazywał «niezbitym».

Wśród zaprezentowanych materiałów znalazła się analiza wykresów telemetrycznych z samochodu Vettela, analiza materiału wideo ze zdarzenia – wliczając nagranie z kamery skierowanej na głowę kierowcy, zapis danych GPS oraz wyjaśnienia samego Vettela.

Po otrzymaniu materiałów, sędziowie stwierdzili, że jedynymi nowymi dowodami w sprawie były nagranie z kamery skierowanej na głowę Vettela – które odrzucono, ponieważ jej ruchy były widoczne z innych ujęć – oraz analiza wideo wykonana przez Karuna Chandhoka dla telewizji Sky Sports, która była jedynie opinią byłego kierowcy F1.

Ponieważ zespół nie przedstawił żadnych znaczących nowych dowodów, wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy został odrzucony.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race