Dokładnie 5 grudnia do kin w Niemczech oraz Szwajcarii wejdzie film dokumentalny o życiu siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera.

Dokument będzie nie tylko pokazywał życie i przebieg kariery Niemca, ale ma także być swoistego rodzaju ukoronowaniem jego dokonań w Formule 1. 3 stycznia Niemiec obchodził swoje 50. urodziny, a 13 listopada wypada 25. rocznica zdobycia pierwszego tytułu przez byłego kierowcę Formuły 1.

W filmie pokazane zostaną wywiady z żoną Corriną, synem Mickiem, który obecnie ściga się w Formule 2, z córką mistrza Giną, która obecnie poszła w ślady swojej matki i uczestniczy w zawodach jeździeckich. W filmie ma się również pojawić ojciec Rolf. Niewykluczone, że w dokumencie pojawią się także rywale Schumachera oraz kierowcy z którymi rywalizował na torach całego świata.

Pierwsze zapowiedzi filmu mają pojawić się przy okazji festiwalu w Cannes. Czy film wyjdzie poza granice innych państw? Wiele na to wskazuje, że w 2020 roku trafi do kin na całym świecie.

Reżyserią filmu zajmie się Benjamin Seikel oraz Vanessa Nocker z B|14FILM, którzy razem z DCM będą zajmować się dystrybucją filmu na terenie Niemiec oraz Szwajcarii. Przy światowej premierze pomagać ma Rocket Science. Dokument oraz cały projekt jest w 100% popierany przez rodzinę oraz najbliższych Schumachera, co potwierdziła jego menadżerka Sabine Kehm.

„To jest ważny rok dla Michaela” – powiedział Benjamin Seikel. „50. urodziny oraz 25-lecie zdobycie pierwszego tytułu mistrza świata. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że nasza współpraca z rodziną oraz całym managementem jest tak zaufana. Bez ich wsparcia nakręcenie tego filmu byłoby niemożliwe”.

Menadżerka kierowcy Sabine Kehm dodała: „Wybitna i niesamowita kariera Michaela zasługuje na celebrowanie 25-lecia zdobycia pierwszego z siedmiu tytułów mistrza świata. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten film będzie w rękach tak ambitnych i wrażliwych profesjonalistów”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race