Russell z karą za wymianę skrzyni biegów

George Russell otrzyma karę cofnięcia o pięć pozycji na starcie jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii z powodu nieregulaminowej wymiany skrzyni biegów.

W końcówce trzeciego treningu kierowca Williamsa obrócił swój samochód w czwartym zakręcie i tyłem pojazdu uderzył w okalającą tor bandę. Początkowo wydawało się, że nie doszło do poważniejszych uszkodzeń, jednak później inspekcja auta przeprowadzona przez zespół wykazała konieczność wymiany skrzyni biegów.

Przypomnijmy, że kierowca musi przejechać na tej samej przekładni co najmniej sześć wyścigów, zanim będzie mógł skorzystać z nowej jednostki. Z tego względu na Russella nałożono karę cofnięcia na starcie jutrzejszego wyścigu o GP Hiszpanii o 5 pozycji względem tej wywalczonej w kwalifikacjach.

Przed swoim wypadkiem Russell był o 2,853 sekundy wolniejszy od najszybszego w trzecim treningu Lewisa Hamiltona i uplasował się na 19. miejscu w tabeli z czasami, będąc szybszym od zespołowego kolegi Roberta Kubicy o 1,149 sek. Polak zamierzał w ostatnich minutach odbyć symulację przejazdu kwalifikacyjnego, jednak czerwona flaga uniemożliwiła wykonanie tej próby.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league