Silverstone bliskie podpisania nowego kontraktu

Jak poinformował w poniedziałek Financial Times, właściciel Formuły 1 Liberty Media oraz władze toru Silverstone są bliscy podpisania nowej umowy na organizację wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Od pewnego czasu przyszłość Silverstone w kontekście Formuły 1 stała pod sporym znakiem zapytania, głównie z powodu chęci obniżenia aktualnie wysokiej opłaty licencyjnej uiszczanej przez włodarzy obiektu. British Racing Drivers' Club, bo o tej organizacji mowa, uaktywniło klauzulę zerwania umowy zaledwie kilka miesięcy po przejęciu F1 przez Liberty Media, sugerując, że sezon 2019 może być ostatnim, kiedy Silverstone będzie gościć u siebie kierowców i zespoły F1.

Kilka tygodni temu dyrektor zarządzający F1 ds. sportów motorowych Ross Brawn powiedział, że jeśli nie uda się wynegocjować nowej umowy z władzami Silverstone, wówczas Londyn może dostać swoją szansę na organizację wyścigu ulicznego. Oprócz tego pod uwagę brane były również inne obiekty, jednak ze względu na to, że zmiana lokalizacji tego wyścigu nie byłaby możliwa do przyszłego roku, Liberty Media wznowiło negocjacje z BRDC.

Według raportu opublikowanego przez Financial Times, Liberty Media chce ustawić opłatę licencyjną na 18 milionów funtów, podczas gdy celem BRDC jest kwota o 3 miliony funtów niższa od proponowanej przez władze F1. Oczekuje się, że w ciągu kilku najbliższych tygodni powinna wyjaśnić się kwestia pozostania Silverstone w kalendarzu Formuły 1.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league