Pirelli podało dobór opon na GP Chin

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na 1000. wyścig Formuły 1 – Grand Prix Chin. Co prawda ekipy ponownie postawiły przede wszystkim na miękkie opony, jednak nie zrezygnowały one całkowicie z twardego czy miękkiego ogumienia.

Podobnie jak podczas otwierającego tegoroczny sezon Grand Prix Australii, włoski producent do Szanghaju przywiezie opony oznaczone symbolami C2, C3 i C4, czyli trzy środkowe mieszanki w pięciostopniowej skali.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, Mercedes zdecydował się na 8 kompletów miękkich opon. Ponadto Lewis Hamilton otrzyma trzy zestawy pośredniego ogumienia i jeden obowiązkowy komplet twardej mieszanki. Z kolei jego zespołowy kolega Valtteri Bottas będzie miał do dyspozycji o jeden zestaw twardych opon więcej kosztem pośredniego ogumienia. Ferrari z kolei należy do grona tych ekip, które postawiły na najbardziej konserwatywną strategię, przydzielając swoim zawodnikom siedem kompletów miękkiej mieszanki.

Podobnie jak Mercedes, zdecydowana większość zespołów postawiła na 8 zestawów miękkich opon. Wyjątek stanowią Red Bull w przypadku Pierre’a Gasly’ego, który otrzyma siedem kompletów tego rodzaju ogumienia. Na najbardziej agresywne podejście zdecydował się McLaren, który będzie miał do dyspozycji 9 zestawów miękkiej mieszanki. W całej stawce jedynie Antonio Giovinazzi z Alfy Romeo będzie mógł skorzystać z trzech kompletów twardych opon.

Zespół Williams, tak jak Ferrari, także zdecydował się przydzielić swoim kierowcom po 7 zestawów miękkiego ogumienia. Dodatkowo Robert Kubica otrzyma jeden komplet pośrednich opon mniej niż jego zespołowy kolega George Russell.

Wyścig o Grand Prix Chin, który będzie 1000. w historii Formuły 1, odbędzie się 14 kwietnia.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze