Alfa Romeo ogłosiła, że Juan Manuel Correa zostanie kierowcą rozwojowym zespołu Formuły 1 w tym sezonie.

Correa w tym roku będzie rywalizować w Formule 2 w barwach Sauber Junior Team po przejściu z serii GP3, gdzie ubiegły sezon zakończył na 12. miejscu z dorobkiem 42 punktów. Do obowiązków amerykańskiego zawodnika w Alfie Romeo będzie przede wszystkim praca w symulatorze.

„Otrzymanie tej szansy i bycie częścią tak kultowego zespołu i marki w sportach motorowych, w szczególności w Formule 1, jest przywilejem dla każdego kierowcy. Zrobię co w mojej mocy, aby uhonorować tę okazję, którą otrzymałem, chcąc jednocześnie podziękować Frédéricowi [Vasseurowi, szefowi Alfy Romeo] oraz całemu zespołowi za przyjęcie mnie. Jestem podekscytowany tym, co ma przyszłość do zaoferowania” – powiedział Correa.

Vasseur z kolei dodał, że zamierza bacznie przyglądać się poczynaniom nowego podopiecznego. „Juan Manuel podejmie nowe wyzwanie z naszym zespołem jako kierowca rozwojowy i czekamy z niecierpliwością na wsparcie dalszego rozwoju jego umiejętności jako kierowca wyścigowy” – podkreślił.

Pierwszym tegorocznym wyzwaniem Correy będzie rozpoczęcie sezonu Formuły 2 w Bahrajnie. Runda tej serii zostanie rozegrana na torze Sakhir w dniach 29-31 marca.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race