Po ciężkim weekendzie wyścigowym w Australli do zespołu McLaren napłynęły dobre wieści – jeden z ich głównych sponsorów, koncern Coca-Cola, przedłużył kontrakt z brytyjską stajnią.

Carlos Sainz Jr nie ukończył wyścigu, a Lando Norris nie zdobył żadnych punktów. Z pewnością nie o takim początku sezonu marzyli członkowie ekipy McLaren.

Zak Brown w październiku 2018 roku osiągnął to, co dla wielu było nieosiągalne, czyli podpisał kontrakt sponsorski z ogromnym koncernem napojów bezalkoholowych. Logo Coca-Coli pojawiło się zarówno na samochodach, jak i na strojach zawodników. Mimo słabego sezonu, sponsor postanowił przedłużyć ich partnerstwo także na rok 2019.

„Jestem dumny, że jedna z największych marek na świecie pozostaje związana z McLarenem. Pierwsze reakcje pod koniec 2018 roku były bardzo pozytywne, teraz chcemy wykorzystać ten potencjał w pełni” – stwierdził Brown.

„W McLarenie widzimy innowatora. Chcemy dotrzeć do młodej klienteli i czerpać korzyści z dynamiki Formuły 1” – powiedział Ricardo Fort reprezentujący koncern Coca-Cola i potwierdził, że planuje się umieszczanie reklam nie tylko samej Coca-Coli, lecz mniej znanych produktów jak Dasani, SmartWater, Aquarius i Bonaqa.

Coca-Cola nie po raz pierwszy pojawia się w Formule 1. W 2013 roku wsparcie od koncernu otrzymał Lotus w zamian za reklamę napoju energetycznego Burn. Charakterystyczne biało-czerwone logo można było zobaczyć także na niektórych Grand Prix w formie bannerów, co było reklamą nie tylko skierowaną do gości, ale również do widzów przed telewizorami.

Wartość przedłużonego kontraktu pozostaje nieznana.

Źródło: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race