Firma Pirelli opublikowała tegoroczny harmonogram testów ogumienia, potwierdzając, że zostanie zorganizowanych sześć sesji.

W testach opon na przestrzeni tego roku uczestniczyć będzie osiem zespołów – jedynie Haas i Renault nie wezmą w nich udziału. Pierwsze testy zostaną rozegrane we wtorek oraz środę po wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

W maju zostanie zorganizowany jedyny test opon przeznaczonych na opony deszczowe, który odbędzie się na torze Paul Ricard, zaś kolejny osobny test ogumienia typu slick zaplanowano na Silverstone w lipcu oraz ponownie w Paul Ricard we wrześniu. Pozostałe dwie sesje Pirelli odbędą się podczas oficjalnych testów Formuły 1 po Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie oraz Grand Prix Węgier na Hungaroringu.

Pirelli, który jest wyłącznym dostawcą opon do Formuły 1 od 2011 roku, w ubiegłym sezonie podpisał przedłużenie kontraktu, który obowiązuje do 2023 roku. W przyszłorocznych mistrzostwach po raz ostatni w użyciu pojawią się opony 13-calowe – na kolejny sezon, podczas którego wdrożone zostaną również inne, znaczące zmiany w regulaminie technicznym, włoski producent zastąpi obecną specyfikację 18-calowymi oponami.

Nr Data Tor Opony Zespoły
1 2-3 kwietnia Bahrain International Circuit slick Toro Rosso, McLaren
2 14-15 maja  Circuit de Barcelona-Catalunya slick Ferrari, Racing Point 
3 28-29 maja  Paul Ricard deszczowe  Ferrari (1 dzień), Red Bull (2 dni) 
4 2-3 lipca  Red Bull Ring slick  Alfa Romeo 
5 16-17 lipca  Silverstone slick  Red Bull, Williams 
6 10-11 września  Paul Ricard slick  Mercedes 

Źródło: racefans.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race