Ferrari zaprezentowało w Maranello najnowszy model samochodu, który ma rzucić wyzwanie konkurencji w walce o mistrzostwo świata Formuły 1.

SF90 - tak w tym roku nazwano konstrukcje, którą poprowadzi Sebastian Vettel oraz nowy kierowca Ferrari Charles Leclerc. Liczba 90 w nazwie nie jest przypadkowa, symbolizuje ona 90 lat, od założenia przez Enzo Ferrari zespołu wyścigowego spod znaku wierzgającego konia.

Prezes grupy FIAT oraz Ferrari John Elkann, podkreślił podczas prezentacji znaczenie tradycji dla marki Ferrari: „ Essere [być] Ferrari oznacza bycie częścią historii, która nie ma sobie równych. Historia, która zaczęła się 90 lat temu od nieustępliwości naszego założyciela, Enzo Ferrari, z jego pasją do ścigania się ... i wygrywania! To historia, która każdego dnia jest przeżywana”.

Dyrektor generalny Ferrari Louis Camilleri, jest zadowolony z całego zespołu, który przygotował najnowszy samochód na sezon 2019: „Samochód jest ucieleśnieniem najnowszej technologii, odzwierciedla nowe przepisy na nadchodzący sezon i jest owocem połączonej ogromnej pracy i talentu wszystkich w Scuderii ".

Nowy kierowca Ferrari Charles Leclerc, był bardzo podekscytowany podczas prezentacji, nie krył tym samy, że jest gotowy na wyzwania, które na niego czekają: „Zawsze marzyłem o jeździe dla Ferrari, a teraz to będę robił! Nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań. Praca z Sebem jest świetną okazją, ponieważ wygrał cztery tytuły mistrza świata i jest mistrzem.  Będzie to niesamowity sezon dla nas, osiągniemy sukces”.  

Sebastian Vettel nie krył zadowolenia z nowego modelu, który będzie miał za zadanie pomóc mu w walce o piąty tytuł mistrzowski: „Niestety nie jestem odpowiednio ubrany, żeby teraz do niego wsiąść i się przejechać, ale nie mogę się już tego doczekać. Myślę, że wszyscy jesteśmy podekscytowani. Zaczynasz powoli widzieć samochód, jego małe kawałki, a potem wszystkie części powoli łączą się ze sobą, jednak dopiero dziś po raz pierwszy widzisz je w całości. To niewiarygodne, kiedy wszystko jest połączone w jedność. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać, aby usiąść za kierownicą. Czuję, że zespół robi postępy i będzie robił je dalej". Sebastian Vettel podkreślił również, że dobrze współpracuje z nowym partnerem zespołowym: Czuję się dobrze z Charlesem w zespole, jestem doświadczonym kierowcą,a on jest młodym człowiekiem, który spełnił swoje marzenie, ale jest już kierowcą wyścigowym”.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race